Dovana laikoma rankoje

Kodėl svarbus dovanos įpakavimas?

Dariau paprastą eksperimentą – savo 2,5metų dukrai gražiai supakavau naujus kasdienius daiktus – naujas pėdkelnes, prinokusį mango vaisių, dėžutę sulčių. Vietoj to, kad tiesiog paduočiau, aš juos įdėjau į prabangią dėžutę, įvyniojau į šilkinį popierių, surišau atlasine juostele. Ir žinot ką, ji tuos paprastus daiktus įvertino taip pat, kaip ir kitas tikras dideles dovanas. Kiek jai džiaugsmo teikė ta dovana, kuri slėpėsi pakuotėje, net ir pamačius kas viduje, jos šypsena nedingo. Ką tai reiškia?

 

Vieni pasakys, kad tai reiškia, jog 2,5metų vaikai nieko nesupranta ir yra lengvai apgaunami. Kiti pasakys, kad galbūt įpakavimas yra labai svarbus sukuriant dovanos įspūdį ir sukeliant daugiau vertės pačiam daiktui viduje. Tad kaip yra iš tiesų?

 

Istorikai tiki, jog dovanos buvo vyniojamos jau nuo popieriaus išradimo laikų Kinijoje II amžiuje prieš Kristų. Dovanų vyniojimo popierius kokį pažįstame dabar buvo išrastas tik XX-tojo amžiaus pradžioje, bet ir tada jis buvo tvirtinamas juostele ar vašku, nes lipni juostelė buvo išrasta tik 1930m (šaltinis čia).

Paprastai sakant, dovanos vyniojamos tam, kad paslėptume kas viduje, tačiau iš tiesų dovanos suvyniojimas turi kur kas didesnį poveikį. Daktaras Daniel Howard atliko eksperimentus, parodančius, kad jei turi galimybę, žmonės geriau renkasi gražiai suvyniotus daiktus ir, svarbiausia, pozityviau įvertina pačią dovaną, jei įpakavimas buvo įspūdingas (šaltinis čia). Daktaras paaiškina tai yra todėl, kad jau nuo vaikystės per daugybę gyvenimo įvykių jau turime sukurtą asociaciją tarp įpakuotų dovanų ir džiaugsmingų emocijų. Tai automatiškai daro įtaką visoms gautoms dovanoms. Taip pat gražiai įpakuota dovana suteikia daug pozityvių emocijų, tad mes psichologiškai norėdami išlaikyti tą emociją, net išvynioję dovaną ją vertinsime pozityviau.

 

Tai įrodo, kad gražus dovanos pakavimas iš tiesų turi įtakos kaip mes vertiname pačią dovaną, tad neveltui gražiai supakuotas ir įteiktas kaip dovana mango vaisius atrodė skanesnis, nei šiaip gulėdamas vaisių krepšyje. Tad kitą kartą norėdami padovanoti dovaną maišelyje, nes "pakuotę juk išmes", prisiminkite šį įrašą.

 

 

 

 

Grįžti į tinklaraštį

Rašyti komentarą