2023 Kalėdinių dovanų tendencijos.

2023 Kalėdinių dovanų tendencijos.

Kas šiemet svarbu šiuolaikiniam dovanotojui?

Nors ir dažnai atrodo, kad dovanos nepaiso tendencijų, juk dovanojam atsižvelgdami į gavėją, bet jos dažnai atspindi šiuolaikinius įvykius ir makro klimatą. Tad ką dovanoti per 2023-iųjų Kalėdas? Dalinamės 5 tendencijomis, kurias pastebėjome besilankydamos mugėse, konferencijose, besikalbėdamos su rinkos ekspertais ir tiesiog stebėdamos kasdienininį gyvenimą.

1. TVARUMAS

Ne pirmą kartą girdėtas, bet kaip niekad svarbus dėmesys skiriamas tam, iš ko ir kur produktas pagamintas, kaip jis atkeliavo į mūsų rankas, kiek jis bus naudojamas ir koks yra jo tolimesnis kelias? Vis dažniau tvarumo rodikliai nebetampa dėmesio centru ir “koziriu”, kurį išsitraukia kompanijos siekdamos parduoti, o to jau klientai tikisi iš VISŲ produktų. 

Patys ekologiški produktai modernėja, jų pakuotė nebeprimena 50-rudų atspalvių, ranka rašytų pavadinimų ir džiuto juostelių. Dažniausiai pati pakuotė patraukia dėmesį, o tik tada paaiškėja - produktas ekologiškas.

Kietas šampūnasEthique kieti šampūnai. Kiekvienas šampūnas ne tik sutaupo 3 plastikinius buteliukus, bet ir išsaugo 2.7l vandens. Pagamintas iš natūralių, organinių ingridientų, o šis verslas yra Carbon Neutral.

Nomad Noe trys zvakes su spalvotais dangteliais

Nomad Noé žvakės yra ne tik įkvėpos mažai žinomų istorinių veikėjų ir aktyvistų, bet jų indeliai yra dagkartinio naudojimo, jų vaškas augalinis, produktai veganiški ir gaminami mažais kiekiais.

Taip pat kyla daugybė klausimų dėl dovanų pakavimo - ar tai teršia, ar neatsakinga? Šiais laikais didžioji dalis dovanų pakavimo popierių yra rūšiuojami, vis plačiau paplinta ir dar labiau pažengę kompostuojami popieriai. Įsivaizduokite, pasodinę dovanų pakavimo popierių galite užsiauginti eglutę! Laurynas Šeškevičius iš GSP Supply plačiai kalba apie dovanų dėžutes, popierių, kuris yra pagamintas iš akmens taip išvis išvengiant medžių kirtimo ir vandens išteklių.

 

Dovanos sudėtos ant vyniojimo popierių

Kinshipped dovanų popieriai yra klimato požiūriu neutrali (carbon neutral) bendrovė, kurios vyniojimo popierius yra kompostuojamas ir naudojantis daržovinius dažus.

 

2. SPALVOS

Kadangi pastarieji keli metai buvo kupini globalinių netikėtumų, žmonės ieško pabėgimo, laimės ir džiaugsmo mažuose dalykuose. Vis daugiau ryškių spalvų užima parduotuvių vitrinas ir tai ne tik Barbie įtaka. Tad rinkdamiesi dovanas šiemet nepabijokite išžengti iš žemės spalvų ribų ir dovanokite stilingas spalvotas dovanas. Na jei labai bijote, kad spalvos per daug šokiruos, bent jau rinkitės ryškų dovanų įpakavimą.

 

Moteris laiko spalvotą dovaną

SHILTA BOX dovanų pakavimas

 

Dovana padėta ant dovanų pakavimo popieriaus

                   Hutch Cassidy dovanų pakavimo popierius

 

3. PRISILIETIMAS

Dauguma žmonių grįžo į ofisus, daugybė konferencijų ir mokymų persikėlė iš kompiuterio ekrano į realybę. Dar niekada taip nevertinom buvimo kartu ir to fizinio kontakto. Tai matysis ir dovanose - skaitmeninės dovanos atrodys šaltesnės ir tingesnės, žmonės vėl vertins dovaną, kurią gali paliesti, išvynioti, užuosti, mėgautis. Čia taps labai svarbus visas dovanos pateikimas - nuo to, kokį pakavimą pasirinksite, iki to, kaip pačią dovaną įteiksite.

 

Moteris prideda atvirutę prie dovanos

SHILTA BOX dovanų pakavimas

 4. DOVANA KAIP KOMUNIKACIJOS PRIEMONĖ

Tai visad buvo tiesa, bet šiais metais šis supratimas labai išryškėja. Net ir pirkdami dovaną paskutinę minutę ir dovanodami ją paprastame maišelyje Jūs komunikuojate, tik turbūt ne tai, ką norėtumėte. Tad žmonės šiemet neskubės ir dovanas pradės rinktis ir pakuotis ankščiau. Tam, kad turėtų laiko padovanoti dovaną su intencija, su istorija, ir turėtų laiko ją įteikti. Čia labai svarbios dalys tampa ir detalės - atvirutė, sveikinimo žodžiai, dovanos paaiškinimas.

Dovanų rinkinys su pokalbio kortelėm ir arbata

 

Rinkinys "Noriu tave pažinti" su gilių pokalbių kortelėmis ir arbata. Prasmingų pokalbių vakarui sukurti.

 

 "Pirmas blynas" dovanų rinkinys, sukurtas žmonių su negalia.

 

5. HUMORAS

Vėlgi žmonės vis dažniau ieško šviesių akimirkų kasdienybėje ir netiek bijo pasijuokti iš savęs, tad ir dovanos laisvėja, įsilieja humoro elementai ir per pačias dovanas, ir per jų pateikimą.

 Juokingi dovanų maišeliai

Menininkas Twin Pines kuria minimalistiškus, juokingus atvirukus ir dovanų maišelius.

Kokias dar tendencijas esate pastebėję ir kurias pasirinksite dovanodami dovanas šiemet?

Straipsniu galite dalintis pažymėję www.shiltabox.com

Grįžti į tinklaraštį

Rašyti komentarą